© Copyright Information denizbil.com
ÇAYIROVA'YI TANIYALIM...
     Eğitim
     15 ilköğretim, 1 lise, 1 meslek lisesi, 1 Anadolu Lisesi olmak üzere toplam 18 eğitim kurumuna sahip olan Çayırova’da özellikle Çayırova Belediyesi’nin girişimleri sonucu yapımı devam eden 6 yeni okul da 2008-2009 eğitim yılı içerisinde hizmete açılacak ve ilçe modern bir eğitim sistemine kavuşacak. Bunun yanı sıra Türkiye’nin en büyük Sevgi Köyü projesi de Akse mahallesinde inşa edilmektedir. 9 villa ve 1 idari binadan oluşacak proje kimsesiz çocukların sıcak yuvası olacak.
     Sağlık
     Yeni oluşturulan Sağlık Grup Başkanlığı’na bağlı olarak 5 sağlık ocağı halka hizmet verirken, bölgeye yakın olan Fatih Devlet Hastanesi, Darıca Devlet Hastanesi, Anadolu Sağlık Merkezi ve özel sağlık kuruluşları vatandaşların sağlık hizmetini aldıkları kuruluşlar arasında bulunuyor. Yeni devlet hastanesi ve sağlık hizmet kurumlarının yapılması için de proje çalışmaları devam ediyor.
     Ulaşım
     Güneyinde E-5 Karayolu, Kuzeyinde E-6 yolları geçen Çayırova, ulaşım ağı anlamında önemli bir noktada bulunmaktadır. Sabiha Gökçen Havaalanı’na 15 km mesafede olması hava yolu ulaşımı açısından da ilçeyi rahatlatmaktadır. İlçenin hemen yakınından geçen demiryolu ve tren istasyonu ilçe vatandaşının raylı ulaşım ağını da rahatlıkla kullanmasına imkan sunmaktadır.
Pansiyonumuz
Rahat ve huzurlu bir ortamda dinlenebilmeniz için sizi pansiyonumuza bekliyoruz...
Pansiyonumuzda; 1 kişilik 6 adet, 2 kişilik 21 adet, 4 kişilik 3 adet ve toplam 30 adet odamız bulunmaktadır.
Pansiyonumuz, günümüz şartlarına uygun bir şekilde mondernize edilerek tasarlanmıştır.